Weekendy Indiańskie

PROGRAM WYDARZENIA: Warsztaty Rękodzieła Indiańskiego

Termin: 4 lipca 2015r.
Godziny rozpoczęcia i zakończenia: 11:00-17:00
Miejsce: Park Adrenaliny i Westernu Runów; ul. Chmielna,  Runów 05-504 k.Piaseczna

Osoba kontaktowa: Sebastian Habas
e-mail: shabas@kowboje.com.pl
tel.: +48 660-693-307

Bilety:

Koszt przyjazdu kolejką wąskotorową:
5,00zł – dzieci do 4 lat
12,00zł – dzieci
25,00zł – dorośli

Koszty wejściówek do ośrodka:
10,00zł (8,00zł dla jadących kolejką) – pakiet Mały Kojot – 1 żeton na atrakcje [wykorzystanie np. strzelanie z procy]
22,00zł  (20,00zł dla jadących kolejką)– pakiet John Wayne – 4 żetony na atrakcje [wykorzystanie np. strzelnica kowbojska i list gończy z własną podobizną]

W cenie biletu: udział w widowisku, możliwość wzięcia udziału w warsztatach tematycznych, ok 20-30 bezobsługowych atrakcji, żetony do wykorzystania na atrakcjach oznaczonych odpowiednim symbolem.

Typ wydarzenia: Wydarzenie z cyklu Weekendów Indiańskich

Szczegóły Kolej: http://www.kolejka-piaseczno.pl/
Szczegóły Park Runów: http://www.kowboje.com.pl/weekendindianski/
Szczegóły Stajnia Jeździecka: http://www.agrofarma.com.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/MiasteczkoWildWestCity
Link wideo: https://www.youtube.com/watch?v=j6SDy_tcA7o

Opis:

Kontynuując cykl Weekendów Indiańskich „zbliżamy pokolenia” tym razem podczas wspólnych warsztatów tematycznych zarówno metodami ówczesnymi jak i tradycyjnymi.

Jak co roku 4 lipca obchodzi się w wielu miejscach rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych, a od tego roku Park Adrenaliny i Westernu Runów pragnie wpisać ten termin w swój kalendarz.

Polecamy przybycie w pełnych strojach westernowych, bowiem tylko w pełni ubrani kowboje i Indianie będą mogli bezpłatnie wstąpić na teren ośrodka, tak aby poczuć się jak u siebie kolejny razem w tym roku.

Zarówno młodsi odnajdą się w tworzeniu podków, flag, indiańskich tipi itp. w masie solnej, jak i nieco starsi na warsztatach tkackich lub ozdabiania pierza.

Młodzież i dorośli będą mogli stoczyć pojedynki w samo południe jak i przez cały dzień na jednym z 4 dostosowanych pól paintballowych, dzięki uprzejmości Paintball Runów.

Od bram ośrodka, każde chętne dziecko będzie mogło w prezencie otrzymać Indiańskie barwy wojenne oraz zapoznać się z pełnym atrakcji harmonogramem oraz planem Pokazów w wykonaniu Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian z opowiadaniami twórców licznych dzieł literackich traktujących o tamtych odległych terenach, kulturze i historii.

W trakcie dnia zapraszamy do szukania złota w kopalni znajdującej się obok Rezerwatu Indian Prerii, do sprawdzenia swoich umiejętności na Indiańskiej Ścieżce Sprawnościowej, podczas walki Apaczów, jak i podczas strzelania z łuku i sławnego winchestera tzw. Grzmiącego Kija.

Przez cały dzień „nowi mieszkańcy” będą mogli korzystać bezpłatnie z wozu traperskiego, którym zwiedzenie rozległych terenów stanowić będzie niewielkie, ale ekscytujące wyzwanie.

Dla najmłodszych przewidziane zostały zabawy zarówno na świeżym powietrzu jak i pod dachem w tym rzuty kapeluszem na rogi bawoła, rzuty lassem, szukanie złota, indiańska ścieżka, słuchanie indiańskich opowiadań oraz wiele innych.

Troszkę starsi uczestnicy sprawdzą się w walce farmerów, Apaczów, rzutach podkową, zespołowej grze w piłkarzyki gigant itp. Dla nich z pewnością celne oko przyda się przy strzelaniu z winchestera, z łuku oraz z procy.

Dla seniorów przewidujemy dodatkowo możliwość skorzystania z licznych gier logicznych, planszowych, karcianych. W ramach wspierania aktywności zostaną udostępnione kijki dla chętnych na NORDIC WALKING po okolicznym lesie Chojnowskim. Weźcie ze sobą kijki, na miejscu dostępna będzie limitowana ilość do wypożyczenia!

Seniorzy jak i pozostali dorośli, na których życie wpłynęły znacząco wyjazdy do Stanów Zjednoczonych będą zaproszeni do opowiedzenia swoich historii w obiekcie La Fiesta Mexicana w ramach wymiany doświadczeń międzypokoleniowych – zapraszamy chętnych do zgłaszania swojego udziału telefonicznie do 2 lipca.

Równolegle do prowadzonych bezpłatnych atrakcji, przez cały dzień dostępne będą różne dodatkowe płatne atrakcje jak np. oprowadzanie na koniu, możliwość gry w paintball, wybijanie monet metodą tradycyjną, wykonywanie pamiątkowych listów gończych, banknotów oraz przypinek z własną podobizną i nie tylko.

Zapraszamy wszystkich do pozostawienia swoich środków transportu bezpiecznie na terenie stacji Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej w Piasecznie i przyjechanie kolejką na teren zabawy dzięki czemu będzie można posłuchać podczas trasy historii kolei wąskotorowej równolegle dostrzegając uroki zielonych okolic Warszawy.

 

ZAPRASZAMY PRZEZ CAŁY DZIEŃ:

- gra terenowa „Złoto Bandytów”. Przejdź grę i uzyskaj najlepszy czas!
- warsztaty tworzenia w masie solnej, malowania na szkle, itp.
- Tematyczne gry i zabawy dla dzieci i młodzieży
- Pozowanie do zdjęć z Indianami
- Nastrojowa muzyka
- Strzelnica z winchesterami i łukami
- Przejazdy wozem traperskim i/lub samochodami terenowymi
- Przejazdy konne i weekendowa szkółka jazdy konnej
- Rozgrywki paintballowe dla grup zorganizowanych
- Gry stołowe
- Ciepłe i zimne przekąski

 

 

PROGRAM WYDARZENIA: Majowy Weekend Indiański

Termin: 1-3 maja 2015r.
Godziny rozpoczęcia i zakończenia: 10:00-19:00
Miejsce: Park Adrenaliny i Westernu Runów; ul. Chmielna,  Runów 05-504 k.Piaseczna

Osoba kontaktowa: Sebastian Habas
e-mail: shabas@kowboje.com.pl
tel.: +48 660-693-307

Bilety:

Koszt przyjazdu kolejką wąskotorową:
5,00zł – dzieci do 4 lat
12,00zł – dzieci
25,00zł – dorośli

Koszty wejściówek do ośrodka:
10,00zł (8,00zł dla jadących kolejką) – pakiet Mały Kojot – 1 żeton na atrakcje [wykorzystanie np. strzelanie z procy]
22,00zł  (20,00zł dla jadących kolejką)– pakiet John Wayne – 4 żetony na atrakcje [wykorzystanie np. strzelnica kowbojska i list gończy z własną podobizną]

W cenie biletu: udział w widowisku, możliwość wygrania udziału w warsztatach tematycznych, ok 20-30 bezobsługowych atrakcji, żetony do wykorzystania na atrakcjach oznaczonych odpowiednim symbolem.

Typ wydarzenia: Wydarzenie cykliczne

Szczegóły Kolej: http://www.kolejka-piaseczno.pl/
Szczegóły Park Runów: http://www.kowboje.com.pl/weekendindianski/
Szczegóły Stajnia Jeździecka: http://www.agrofarma.com.pl/weekendindianski/

Facebook: https://www.facebook.com/MiasteczkoWildWestCity
Link wideo: https://www.youtube.com/watch?v=wc3URrec_9c

Opis:

Podczas Imprezy otwierającej cykl Weekendów Indiańskich pragniemy zgromadzić całe wielopokoleniowe rodziny, tak aby móc działać w imię motta Parku Adrenaliny i Westernu Runów „Zbliżamy pokolenia”.

Kultura Stanów Zjednoczonych nie istniałaby w dzisiejszej formie bez zjawiska masowej emigracji z Europy, które swój odcisk pozostawiło na dłoniach obywateli nie jednego Państwa, nie jednej rodziny w tym wśród ogromu Polaków, którzy szukając szansy na zmianę docierali do Ameryki. Wciąż funkcjonuje wśród nas wielu, którym nadzieja na „American Dream” była bliska i którą doskonale pamiętają i warto byłoby pozwolić im opowiedzieć swoją historię.

Dla wszystkich, którzy byli w Stanach lub dla rodzin czekających w Polsce, klimat Dzikiego Zachodu, utwory muzyki Country, jeansowe ubrania, liczne westerny to symbole do których wracają wszystkie pokolenia.

Obecnie dla chcących spędzić rodzinnie długi weekend majowy proponujemy wizytę w Miasteczku Westernowym Wild West City, które w te kilka dni przeistoczy się w Rezerwat Indian, gdzie wszyscy odwiedzający ośrodek goście będą mogli przeistoczyć się w postacie rodem z Dzikiego Zachodu.

Od bram ośrodka, każda chętna osoba będzie mogła w prezencie otrzymać Indiańskie barwy wojenne oraz zapoznać się z pełnym atrakcji harmonogramem oraz planem Pokazów w wykonaniu Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian z opowiadaniami twórców licznych dzieł literackich traktujących o tamtych odległych terenach, kulturze i historii.

W trakcie dnia zapraszamy do szukania złota w kopalni znajdującej się obok Rezerwatu Indian Nawaho, do sprawdzenia swoich umiejętności na Indiańskiej Ścieżce Sprawnościowej, podczas walki Apaczów, jak i podczas strzelania z łuku i sławnego winchestera tzw. Grzmiącego Kija.

Przez cały dzień „nowi mieszkańcy” będą mogli korzystać bezpłatnie z wozu traperskiego, którym zwiedzenie rozległych terenów stanowić będzie niewielkie, ale ekscytujące wyzwanie.

Czy widzieliście konie pomalowane w barwy indiańskie? Czy wiecie jak jeździ się konno bez siodła? Nie może nikogo ominąć pokaz jazdy konnej w wykonaniu Stajni Jeździeckiej Impuls.

W trakcie dnia przewidziane zostały Rodzinne Zawody Osadników wyłaniające śmiałków, którzy otrzymają wejściówki na udział w zamkniętych warsztatach Indiańskich odbywających się tego samego dnia. W planie m.in. warsztaty tkackie, tworzenie tradycyjnej biżuterii. Czekające na ochotników konkurencje to m.in. Tratwa Życia, Indiańskie Kalambury, Indiańska Ścieżka Zdrowia itp..

Dla najmłodszych przewidziane zostały zabawy zarówno na świeżym powietrzu jak i pod dachem w tym rzuty kapeluszem na rogi bawoła, rzuty lassem, szukanie złota, indiańska ścieżka, słuchanie indiańskich opowiadań, dmuchańce oraz wiele innych.

Troszkę starsi uczestnicy sprawdzą się w walce farmerów, Apaczów, rzutach podkową, zespołowej grze w piłkarzyki gigant itp. Dla nich z pewnością celne oko przyda się przy strzelaniu z winchestera, z łuku oraz z procy.

Dla seniorów przewidujemy dodatkowo możliwość skorzystania z licznych gier logicznych, planszowych, karcianych. W ramach wspierania aktywności zostaną udostępnione kijki dla chętnych na NORDIC WALKING po okolicznym lesie Chojnowskim.  Weźcie ze sobą kijki, na miejscu dostępna będzie limitowana ilość do wypożyczenia!

Seniorzy jak i pozostali dorośli, na których życie wpłynęły znacząco wyjazdy do Stanów Zjednoczonych będązaproszeni do opowiedzenia swoich historii w obiekcie La Fiesta Mexicana w ramach wymiany doświadczeń międzypokoleniowych – zapraszamy chętnych do zgłaszania swojego udziału.

Przewidziane nagrody dla prelegentów jak i uczestników Rodzinnych Zawodów Osadników.

Równolegle do prowadzonych bezpłatnych atrakcji, przez cały dzień dostępne będą różne dodatkowe płatne atrakcje jak np. oprowadzanie na koniu, przejazdy drezynami ręcznymi i spalinowymi, możliwość gry w paintball, wybijanie monet metodą tradycyjną, wykonywanie pamiątkowych listów gończych, banknotów oraz przypinek z własną podobizną i nie tylko.

 

Zapraszamy wszystkich do pozostawienia swoich środków transportu bezpiecznie na terenie stacji Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej w Piasecznie i przyjechanie kolejką na teren zabawy dzięki czemu będzie można posłuchać podczas trasy historii kolei wąskotorowej równolegle dostrzegając uroki zielonych okolic Warszawy.

OD RANA DO ZMIERZCHU 1-3 MAJA:

- przejazdy drezynami
- przejazdy lokomotywą
- Tematyczne gry i zabawy dla dzieci i młodzieży
- Pozowanie do zdjęć z Indianami
- Nastrojowa muzyka
- Strzelnica z winchesterami i łukami
- Przejazdy wozem traperskim i/lub samochodami terenowymi
- Przejazdy konne i weekendowa szkółka jazdy konnej
- Rozgrywki paintballowe dla grup zorganizowanych
- Gry stołowe i animacje pod dachem
- Ciepłe i zimne przekąski